Invaze volebních billboardů

čtvrtek 8. duben 2010 22:12

Jsou všude. Zahájily svou invazi po postupné, velice mírné a nenásilné infiltraci, které jsme si ani nestačili všimnout. Volební billboardy všeho druhu.Znáte to: procházíte se ulicemi matky měst a nemůžete na ně nenarazit. Jakoby Prahu dostatečně nehyzdily leckdy nekonečné kolony aut, musily se k nim připojit ještě ohyzdnější billboardy. Jeden uráží jiný, tamten zase slibuje nesplnitelné. Politici vyfocení s důchodci, nemluvňaty, rodinami, ale i hlemýždi, či ufouny. Rozesmáté, šťastné tváře, tlačící vám do těch nejhlubších rovin mozkových myšlenku, že naši politici, jsou vlastně jakási "továrna na spokojenost". A jedni jsou v tomhle mnohem lepší než druzí (což si ti druzí, třetí čtvrtí, pátí až x-tí myslí také).

"Zničíme korupci v Praze," hlásá z jedné z obrovských tabulí strana, v jejímž okruhu členů bylo v nedávné aféře Pandur označeno hned několik jmen zapletenců. Vtip? Snad konečně strana se smyslem pro sebeironii? Kdepak, oni to myslí vážně a z nás voličů zase dělají úplné pitomce. Jakoby naše paměť nemohla dosáhnout dva měsíce nazpět.

Další zobrazuje předsedu konkurenční parlamentní strany uprostřed hlaviček zelených mužíčků s větou, že nám navrátí Elvise. Já vím, na první pohled je to docela zábava, po chvíli mě však napadá: je tenhto typ volební kampaně vlastně fér? Zvláště pak od lidí, jež by měli představovat morální obraz naší společnosti, jež by nám měli dělat vůdce a učitele?

Ve světě politiky vládne špína, nejlépe ta hozená na protivníka. Častěji než slibů "prosadíme tohle a tamto" se dočkáváme tvrzení "tamti chtějí prosadit tamto. No TOHLE!" A mě, přestože jsem těch voleb zase tolik nezažil, se tohle nelíbí ani za mák. Tak jako ohromné množství billboardů na všech stranách.
Josef Horký

Josef Horký

Josef Horký

Tuzemské i světové dění, kulturní recenze, písmenka, písmenka, písmenka...

Jsem snílek a fantasta, věčné dítě - ostatně tak jako každý muž. Od malička zbožňuji příběhy, nejvíce jsem hltal řecké báje. V dnešní době je nejen rád přijímám, ale také vyvářím.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • Chuck Palahniuk - Snuff

Co právě poslouchám

  • komponované soundtracky, klasická hudba

Oblíbené stránky