Invaze volebních billboardů

čtvrtek 8. duben 2010 22:12

Jsou všude. Zahájily svou invazi po postupné, velice mírné a nenásilné infiltraci, které jsme si ani nestačili všimnout. Volební billboardy všeho druhu.Znáte to: procházíte se ulicemi matky měst a nemůžete na ně nenarazit. Jakoby Prahu dostatečně nehyzdily leckdy nekonečné kolony aut, musily se k nim připojit ještě ohyzdnější billboardy. Jeden uráží jiný, tamten zase slibuje nesplnitelné. Politici vyfocení s důchodci, nemluvňaty, rodinami, ale i hlemýždi, či ufouny. Rozesmáté, šťastné tváře, tlačící vám do těch nejhlubších rovin mozkových myšlenku, že naši politici, jsou vlastně jakási "továrna na spokojenost". A jedni jsou v tomhle mnohem lepší než druzí (což si ti druzí, třetí čtvrtí, pátí až x-tí myslí také).

"Zničíme korupci v Praze," hlásá z jedné z obrovských tabulí strana, v jejímž okruhu členů bylo v nedávné aféře Pandur označeno hned několik jmen zapletenců. Vtip? Snad konečně strana se smyslem pro sebeironii? Kdepak, oni to myslí vážně a z nás voličů zase dělají úplné pitomce. Jakoby naše paměť nemohla dosáhnout dva měsíce nazpět.

Další zobrazuje předsedu konkurenční parlamentní strany uprostřed hlaviček zelených mužíčků s větou, že nám navrátí Elvise. Já vím, na první pohled je to docela zábava, po chvíli mě však napadá: je tenhto typ volební kampaně vlastně fér? Zvláště pak od lidí, jež by měli představovat morální obraz naší společnosti, jež by nám měli dělat vůdce a učitele?

Ve světě politiky vládne špína, nejlépe ta hozená na protivníka. Častěji než slibů "prosadíme tohle a tamto" se dočkáváme tvrzení "tamti chtějí prosadit tamto. No TOHLE!" A mě, přestože jsem těch voleb zase tolik nezažil, se tohle nelíbí ani za mák. Tak jako ohromné množství billboardů na všech stranách.
Josef Horký

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Josef Horký

Josef Horký

Tuzemské i světové dění, kulturní recenze, písmenka, písmenka, písmenka...

Jsem snílek a fantasta, věčné dítě - ostatně tak jako každý muž. Od malička zbožňuji příběhy, nejvíce jsem hltal řecké báje. V dnešní době je nejen rád přijímám, ale také vyvářím.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Co právě čtu

  • Chuck Palahniuk - Snuff

Co právě poslouchám

  • komponované soundtracky, klasická hudba

Oblíbené stránky