Rozume sbohem

sobota 27. únor 2010 10:57

Mají nás naši zákonodárci za úplné pitomce?

Na povrch nedávno vystoupivší informace o kauze Pandur dokonale potvrdily, co jsem již dlouho tušil - politici mají občany, kteří je do jejich funkcí volí a následně je také živí, za úplné voly.

Důkazem budiž předseda ČSSD Jiří Paroubek. V rozhovoru s manažery rakouské firmy Steyr je prakticky přímo označen, přesto se snaží ze svého obvinění vyvléci jako slizký úhoř. Nejprve si nevzpomíná, že by se s někým ohledně této zakázky kdy setkal, následně je to možné, ovšem v zástupu schůzek s podnikateli, kterými jako vrcholový politik musel projít si na jednu určitou přeci nemůže vzpomenout - jako by základem správně a přehledně vykonávané mocenské funkce nebyl prostý diář. A nakonec? Komedie z žánru těch nejnižších.

Zničehonic se totiž na scéně objevuje bývalý předseda sociálních demokratů na Praze 1 Miloslav Kožnar, který si po několika dnech (!) vzpomněl, že popis pána s bříškem a patkou, vycházející hvězdy ČSSD a zástupce starosty v Praze, pasuje s téměř stoprocentní jistotou na něho. Ovšem fakta, že patku bychom u něho hledali těžko, jeho vycházející hvězda zhasla kdesi na začátku cesty, neboť není známý široko daleko, a nikdy nebyl (narozdíl od Jiřího Paroubka) zástupcem pražského primátora, jaksi nezmínil. Rád použiji klišovité: NÁHODA?

Samozřejmě, ČSSD není jediná namočená strana, přestože o jejích zástupcích, Stanislavu Grossovi, či Jaroslavu Tvrdíkovi, se hovořilo nejhorlivěji. Jméno Martina Bartáka (ODS), současného ministra obrany a tehdejšího náměstka se také skloňovalo, tak jako Karla Kühnla (tehdejší US-DEU).

Celé to smrdí špínou a břečkou. Zcela jistě nejsem jediný, kdo tento puch cítí. A proto se ptám - kdo dál, pánové politici, kdo dál?
Josef Horký

Josef Horký

Josef Horký

Tuzemské i světové dění, kulturní recenze, písmenka, písmenka, písmenka...

Jsem snílek a fantasta, věčné dítě - ostatně tak jako každý muž. Od malička zbožňuji příběhy, nejvíce jsem hltal řecké báje. V dnešní době je nejen rád přijímám, ale také vyvářím.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • Chuck Palahniuk - Snuff

Co právě poslouchám

  • komponované soundtracky, klasická hudba

Oblíbené stránky